SPOR MASAJI

Kasları rahatlatmak, enerji ve güç kazandırmak için baş parmak baskısı ve dirseklerle derinlemesine uygulanan bir masajdır.

Sportif aktivitelerde vücudun fiziksel gücünden maksimum yararlanmak için direkt olarak kaslara uygulanan derin doku masajıdır.

Kasları rahatlatmak, enerji ve güç kazandırmak için baş parmak baskısı ve dirseklerle derinlemesine uygulanan bir masajdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarkarının değişik olmasıdır.

Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır ve yapılan spora göre farklılıklar gösterir. Fiziksel aktivite öncesinde uygulandığında ağrı ve yaralanmalara karşı tampon görevi oluşturur. Sonrasında uygulandığında ise laktik asit ve kas tonajı ile yeniden yapılandırır.

Kan dolaşımını aktive ederek, enerji veren besin maddelerinin dokulara daha kolay ve çabuk erişmesine imkan sağlar, kalp ve dolaşım sisteminin işini kolaylaştırır. Sporcunun reaksiyon zamanını kısaltır, organlar arasındaki fonksiyonel harmoniyi düzenler ve genel bir rahatlama verir.